Vrijwillige Locatiecoördinator(en) Draden van ons Nederlandse slavernijverleden
Voor de productie van een monumentaal wandkleed over ons Nederlandse slavernijverleden zijn we voor de Bibliotheek Purmerend op zoek naar
een (of meerdere) vrijwillige locatiecoördinator(en)
Samen werken aan een verhalend wandkleed
De laatste jaren is er veel aandacht geweest voor het slavernijverleden van Nederland. Een initiatief dat hier op een verbindende manier aan bijdraagt, is het project Draden van ons Nederlandse slavernijverleden. Verhalen vertellen met textiel is uniek en expressief. In uiteenlopende culturen is het gebruikelijk om bijzondere gebeurtenissen vast te leggen in wandkleden.
In het kader van Draden van ons Nederlandse slavernijverleden wordt in elke provincie in Nederland gewerkt aan een monumentaal wandkleed van 35 bij 2,5 meter. Het ontwerp voor Noord-Holland is gemaakt door kunstenaar Raul Balai (Amsterdam, 1980). Hij houdt zich intensief bezig met de vraag hoe macht, geschiedenis en identiteit worden gevormd — en vervormd — door kolonialisme en slavernij.
Locatie Bibliotheek Purmerend
Het grote provinciale wandkleed van 35 bij 2,5 meter is onderverdeeld in zeven kleinere stukken van 5 bij 2,5 meter. Aan die kleinere stukken kan op verschillende locaties in Noord-Holland worden gewerkt door iedereen die daar belangstelling voor heeft. De Bibliotheek Purmerend is een van die locaties waar aan het wandkleed wordt gewerkt in samenwerking met het Purmerends Museum. Locatiecoördinator(en) en begeleiders helpen daarbij.
Het project Draden van ons Nederlandse slavernijverleden in de Bibliotheek Purmerend start in maart en loopt minimaal 3 maanden. De duur is afhankelijk van het aantal deelnemers en van de voortgang. Het team van coördinator(en) en begeleiders zal aan het eind ook helpen bij de afwerking van het wandkleed.
Wat ga jij doen?
Als coördinator voor de locatie Bibliotheek Purmerend:
- Overleg je vooraf met coördinator productie wandkleed Doris Hondtong over het omzetten van het deelontwerp van het wandkleed naar een productieplan, met aandacht voor het gebruik van de textiele technieken
- Maak je een planning en coördineer je de productie van het wandkleed in de bieb
- Houd je de voortgang in de gaten en let je op de kwaliteit. Je hebt hierover regelmatig overleg met coördinator productie wandkleed Doris Hondtong en lost eventuele knelpunten samen met haar op
- Houd je bij welke en hoeveel materialen nodig zijn en zorg je voor het tijdig bestellen van nieuwe
- Bereid je de specifieke handwerkonderdelen van het wandkleed voor, zoals bijvoorbeeld borduren, punchen of applicatiewerk. Je zorgt ervoor dat deze onderdelen naadloos aansluiten bij het deelontwerp
Wie ben jij?
Om het werken aan het wandkleed door deelnemers in de bieb soepel te laten verlopen, zoeken we iemand met technische kennis van werken met textiel en met organisatorische vaardigheden. Jij zorgt bovendien voor een persoonlijke benadering van de deelnemers.
Doe je mee?
Wat biedt de Bibliotheek Waterland jou als vrijwilliger?
- Belangrijke bijdrage aan de realisatie van een monumentaal kunstwerk met maatschappelijk belang
- Afwisselend werk in een gezellig team
- Een gratis bibliotheekabonnement
- Jaarlijkse Vrijwilligers-Bedankt-Dag
Ben jij geïnteresseerd?
Heb je interesse in deze vrijwilligersvacature? Reageer dan uiterlijk 8 februari via werken@bibliotheekwaterland.nl. Kijk voor meer informatie over het project op de website https://dvons.nl.
Wil je meer weten over deze vrijwilligersfunctie? Stel dan je vraag aan collectiespecialist Evelien Poels via epoels@bibliotheekwaterland.nl.